Recepty a videorecepty

Videokuchařka s vyzkoušenými recepty

bez hladovění

Co je kari?

Správná výška pracovní plochy pro zdravá záda

Možná to leckoho překvapí, ale je to především dostatečné množství vitamínu D. Vitamínu, o němž si všichni povětšinou myslíme, že nám ho „vyrobí“ sluneční paprsky a my se nemusíme už o nic starat. Ale je to opravdu tak jednoduché? Nebo sluneční paprsky nestačí a je potřeba vitamín D dodávat tělu i stravou? Jak už to v životě bývá, jednoduchá odpověď bez znalosti souvislostí se hledá těžko. Jak to tedy je?

Zástěra nebo rondon

Většina kuchařů vaří ve svém běžném domácím oblečení nebo volí jednoduchou zástěru, kterou si přes něj uváže. Zástěra vám může pomoci při práci také tím, že si do jejích kapes odložíte kuchyňské náčiní, zaháknete utěrku nebo uložíte nějakou ingredienci. Pokud ale toužíte po profesionální výbavě, podívejte se na nabídku rondonů. Ty jsou také hezkým dárkem pro hobby kuchaře, díky nimž si budou připadat jako profesionálové.

S déčkem proti covidu
V čem tkví důležitost vitamínu D a jak nám pomáhá? Je to prvek, který potřebujeme od raného mládí až po zralý věk. Dá se dokonce říci, že se vzrůstajícím věkem roste i jeho důležitost. Je prokázáno, že hraje významnou roli v prevenci různých infekcí a chronických onemocnění a přispívá i ke kontrole zánětlivých procesů v organismu.

Mall

Jak dělíme grily?
Zahradní grily se dělí především dle druhu paliva.

expedo
Foto: Andrea Piacquadio, Pexels

Panýr je tradiční sýr z čerstvého mléka. Jeho velkou výhodou oproti běžným sýrům je, že se při tepelné úpravě̌ nerozpouští. Můžete ho tedy péct, smažit nebo grilovat a sýr si stále zachová svůj tvar a pevnost. Není za tím žádná chemie, ale osvědčený řemeslný postup – Panýr se vyrábí vysrážením mléčné bílkoviny a následným přecezením, kdy se čerstvý sýr ještě̌ propláchne vodou a potom vyždímá. Čím méně̌ vody sýr obsahuje, tím je tužší. Potom se sýr vychladí, tvaruje a krájí.

Interlacto

Stránky