Recepty a videorecepty

Videokuchařka s vyzkoušenými recepty

Možná to leckoho překvapí, ale je to především dostatečné množství vitamínu D. Vitamínu, o němž si všichni povětšinou myslíme, že nám ho „vyrobí“ sluneční paprsky a my se nemusíme už o nic starat. Ale je to opravdu tak jednoduché? Nebo sluneční paprsky nestačí a je potřeba vitamín D dodávat tělu i stravou? Jak už to v životě bývá, jednoduchá odpověď bez znalosti souvislostí se hledá těžko. Jak to tedy je?

Zástěra nebo rondon

Většina kuchařů vaří ve svém běžném domácím oblečení nebo volí jednoduchou zástěru, kterou si přes něj uváže. Zástěra vám může pomoci při práci také tím, že si do jejích kapes odložíte kuchyňské náčiní, zaháknete utěrku nebo uložíte nějakou ingredienci. Pokud ale toužíte po profesionální výbavě, podívejte se na nabídku rondonů. Ty jsou také hezkým dárkem pro hobby kuchaře, díky nimž si budou připadat jako profesionálové.

S déčkem proti covidu
V čem tkví důležitost vitamínu D a jak nám pomáhá? Je to prvek, který potřebujeme od raného mládí až po zralý věk. Dá se dokonce říci, že se vzrůstajícím věkem roste i jeho důležitost. Je prokázáno, že hraje významnou roli v prevenci různých infekcí a chronických onemocnění a přispívá i ke kontrole zánětlivých procesů v organismu.

Mall

Jak dělíme grily?
Zahradní grily se dělí především dle druhu paliva.

Panýr je tradiční sýr z čerstvého mléka. Jeho velkou výhodou oproti běžným sýrům je, že se při tepelné úpravě̌ nerozpouští. Můžete ho tedy péct, smažit nebo grilovat a sýr si stále zachová svůj tvar a pevnost. Není za tím žádná chemie, ale osvědčený řemeslný postup – Panýr se vyrábí vysrážením mléčné bílkoviny a následným přecezením, kdy se čerstvý sýr ještě̌ propláchne vodou a potom vyždímá. Čím méně̌ vody sýr obsahuje, tím je tužší. Potom se sýr vychladí, tvaruje a krájí.

Interlacto

Možná ještě vaše babičky říkávaly, že „rodina musí jíst maso.“ Dobře věděly, že maso je bohatým zdrojem kvalitních bílkovin. Platí to však i pro další potraviny živo-čišného původu, jako jsou vejce nebo mléko a mléčné výrobky včetně sýrů. Bílkovi-ny jsou pro naše zdraví zcela nezbytné – tělo je potřebuje k obnově a budování bu-něčných struktur od svalů až po orgány. Podílí se ale také na tvorbě hormonů a pro-tilátek. Pro představu, 100 gramů syrové hovězí kýty obsahuje zhruba 21 gramů bílkovin. Ve 100 gramech sýra Panýr najdete dokonce 24 gramů živočišných bílko-vin.

V případě, že se rozhodnete upéct tyto skvělé minidortíky nemusíte složitě shánět formičky, které jsou běžně na internetu dostupné. Ukážeme vám jak snadno a rychle tyto formičky vyrobit.
Zároveň tímto videonávodem chceme odstartovat spuštění dalšího webu jménem babickacaruje.cz, kde naleznete inspiraci na tvoření, které zvládne každý.

Výše zmíněný videonávod je ke shlédnutí na adrese https://www.babickacaruje.cz/navod/formicky-na-semifreda-minidortiky

Váš tým ekuchařka.net

Milí návštěvníci naší videokuchařky, před nedávnem jsme zavedli možnost přidávat k nám na ekuchařku nové uživatelské recepty a fotografie k již přidaným receptům. V souvislosti s tím jsme nyní uspořádali soutěž o originální ručně vyráběné ceny s logem ekuchařky.


Jak s námi soutěžit?

Stačí když přidáte nový Vámi uvařený recept i s originální fotografií nebo když přidáte fotografii Vaší verze pokrmu, který jste podle ekuchařky uvařili. Možnost přidat fotografii je pod každým receptem.

-Každý, kdo přidá nový recept, obdrží 2 body. Přidávat recept můžete ZDE
-Každý, kdo přidá fotografii k již přidanému receptu, získá 1 bod.
Všechny body každého z uživatelů poté sečteme. Pět uživatelů s nejvyšším počtem bodů vyhrává.

Zároveň i všechny příspěvky již přidané během prosince a ledna budou automaticky zařazeny do soutěže.

Soutěž končí 15.2.2017 23:59.

Ceny zasíláme zdarma pouze do ČR. Daným výhercům se ozveme na email uvedený při registraci.

Ceny

1. cena

Soutěž ekucharka

2. cena

Soutěž ekucharka

3. cena

Soutěž ekucharka

4. cena

Soutěž ekucharka

5. cena

Soutěž ekucharka

Stránky